متیل استات یک ترکیب استر ارگانیک با فرمول مولکولی C3H6O2 می باشد. این ماده خنثی و بی رنگ است. این ماده شیمیایی در دسته حلال ها آلی قرار می گیرد. بویی خوشایند نزدیک به بوی چسب ها و یا لاک پاک کن ناخن دارد.

این محصول کاربردهای فراوانی در صنایع مختلف دارد. عموماً به عنوان حلال برای رقیق کردن سایر مواد شیمیایی استفاده می شود. این محصول دارای انحلال پذیری کم در آب، اشتعال پذیر و فرار می باشد. اما در اکثر حلال های آلی محلول است.

 

کاربرد های متیل استات

بیشترین کاربرد متیل استات به ترتیب در صنایع تولید رنگ، پوشش ها، لوازم آرایشی و بهداشتی، صنایع نساجی و صنایع اتومبیل سازی می باشد.

از آنجایی که متیل استات حلالی فرار با سرعت تبخیر بالا است این قابلیت را دارد که در تولید موادی که می باید به سرعت خشک شوند از جمله پوشش های چوب (لاک ها)، انواع رنگ های زود خشک شونده،

کاربرد های صنعتی، وسایل نقلیه، صنایع اتومبیل، تجهیزات دریایی، قوطی ها و… به کار برده شود.

متیل استات یک ماده شیمیایی آب گریز است که یک خاصیت مناسب برای استفاده در مواد پاک کننده سطوح می باشد. از این رو به طور گسترده به عنوان حلال در پاک کننده های سطوح استفاده می شود.

خاصیت آب گریزی متیل استات موجب کاربرد آن برای تمیز کردن سطوح فلزی قبل از رنگ کردن و آماده سازی آن ها در کاربردهای دریایی و تجهیزات حساس به رطوبت است.

متیل استات به عنوان حلال در تولید چسب های سریع خشک شونده نیز به کار می رود. این نوع از چسب ها، از حل شدن لاستیک و رزین در متیل استات تهیه می شوند. در زمان کاربرد آن ها روی سطوح، متیل استات به سرعت تبخیر می شود. که موجب سخت شدن چسب و چسبیدن آن به سطح می شود.

متیل استات، همچنین در لوازم آرایشی، محصولات مراقبت شخصی مثل عطر، لاک ناخن و لاک پاک کن و … به کار می رود.

 

فروش متیل استات

ساخت کشور ایران

بسته بندی در بشکه های 180 کیلوگرمی

موجود در انبار تهران

جهت ثبت سفارش و آگاهی از قیمت تماس حاصل بفرمایید.

مدیریت فروش امامی

02177093815-09129573799

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *