دو اتیل هگزانول به عنوان ترکیبی آلی با حالت مایعی شفاف و بی رنگ است. این الکل نوع اول در آب نامحلول بوده ولی حلالیت خوبی در بسیاری از حلال های آلی دارد. در واکنش با بازهای قوی و اکسیدان ها به خوبی عمل کرده و خیلی سریع می تواند با اسیدهای مختلف، تولید استر کند. بیشترین کاربرد این ماده در ساخت مواد شیمیایی و تولید نرم کننده هاست.

کاربرد دو اتیل هگزانول

اولین کاربرد این الکل در تولید نرم کننده های پلی وینیل کلراید است. اگر دو اتیل هگزانول با اسید اکریلیک، استریفیکاسیون شود می تواند دو اتیل هگزیل اکریلات را ایجاد کند که از آن در تولید رنگ ها و انواع چسب ها استفاده می شود. همچنین به دلیل محلول بودن بسیاری از مواد آلی در این الکل، می توان از دو اتیل هگزانول به عنوان حلالی با فراریت کم استفاده کرد. چون در ترکیب الکل مذکور، میزان ناخالصی ها بسیار کم است به همین دلیل به عنوان ماده اولیه در تولید بسیاری از مواد شیمیایی کاربرد دارد.

از این الکل هشت کربنه به عنوان طعم دهنده و ایجاد کننده رایحه استفاده می شود. استرهای تولید شده از آن می تواند در موارد زیادی به کار برده شود. در تولید روغن های پلاستی سایزر، نرم کننده های دی او پی، دی استرها که دارای خاصیت ملینی هستند، در صنعت نساجی و تولید کاغذ به عنوان ضد فوم دواتیل هگزانول کاربرد دارد. همچنین دو اتیل هگزانول برای کاهش گازهای گلخانه ای به سوخت های دیزلی اضافه می شود.

از کاربردهای دیگر این الکل در مصالح ساختمانی، در ترکیب مواد مهر و مو کننده به جهت جلوگیری از خوردگی، در ترکیب روان کننده ها و گریس ها، تولید مواد پوششی، تهیه عکس و فیلم، عطرسازی، تولید مواد ضد کف، اسپری های حشره کش، ضد عفونی کننده ها، مواد ضد جرم و همچنین تولید مواد بهداشتی است.

فروش دو اتیل هگزانول
فروش دو اتیل هگزانول پلمپ شازند
بسته بندی در بشکه های 180 کیلوگرمی
موجود در انبار تهران
جهت ثبت سفارش و استعلام قیمت تماس حاصل بفرمایید.
مدیریت فروش امامی
02177093815-09129573799

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *